Jump to content

DNS: Difference between revisions

From DTEK-wiki
"hurr" -> "hugg", "Lyter" -> "Lyfter"
Uppdaterade med aktuella medlemmar.
Line 1: Line 1:
== DNS 17/18 ==
== DNS 18/19 ==


<br />
<br />
Line 22: Line 22:




== Ny Hemsida ==
== DNS [<span class="small">2018/2019</span>] ==
 
DNS har flytt wikin och öppnat egen butik, den nu gamla och ouppdaterade sidan ska snart försvinna och ersättas med en ny, håll ögonen öppna på http://dns.dtek.se.
 
<div class="vspace">
 
 
 
</div>
== DNS [<span class="small">2017/2018</span>] ==


[[#2014_2015|]]
[[#2014_2015|]]
Line 41: Line 32:
! Mail
! Mail
|-
|-
| [[Profiles_Miranda| Miranda Aldrin]]
| [[Profiles_Bl%e5klinten| Lucas Nilsson]]
| Ordförande
| Ordförande
| -
| -
| miranda[[Epost| @se]]
| ordf[[Epost| @dns__se]]
|-
|-
| [[Profiles_Razan| Razan Ayed]]
| [[Profiles_Pdave| David Hedgren]]
| Vice Ordförande
| Vice Ordförande
| -
| -
|
| vordf[[Epost| @dns__se]]
|-
|-
| [[Profiles_Haff| Sebastian Hafström]]
| [[Profiles_Lemon| Carl Johansson]]
| PR-Ansvarig
| PR-Ansvarig
| -
| -
| haff[[Epost| @se]]
| pr[[Epost| @dns__se]]
|-
| [[Profiles_Felix| Felix Hultén]]
| -
| -
|
|-
| [[Profiles_ViktorH| Viktor Hallén]]
| Masteransvarig
| -
| viktor@se
|}
|}



Revision as of 18:27, 21 May 2018

DNS 18/19


DNS, Datatekniks Nämnd för Studier är Datateknologsektionens Studienämnd. Det är vi som ser till att din utbildning behåller sin världsklass och bråkar med jobbiga examinatorer så du slipper det. Ni kan även se oss runt på Campus med kaffetermosar i högsta hugg och fickorna fulla med fika för att göra varje datateknolog lite extra glad.

Vad gör DNS?

  • Går på kursvärderingsmöten för att diskutera om hur man kan göra kurser bättre.
  • Lyfter åsikter och klagomål om utbildningen från studenter till berörda på Chalmers Tekniska Högskola och Chalmers Studentkår.
  • Bjuder den årskurs med bäst kursenkätssvarsfrekvens under varje läsperiod på afterschool.
  • Och mycket mer för att din tid på Chalmers ska blir som bra det bara går.


Kontakt

dns @se


DNS [2018/2019]

[[#2014_2015|]]

Namn Position Mobil Mail
[[Profiles_Bl%e5klinten| Lucas Nilsson]] Ordförande - ordf @dns__se
David Hedgren Vice Ordförande - vordf @dns__se
Carl Johansson PR-Ansvarig - pr @dns__se



Kategorier: [[KategoriDef_F%f6reningar| Föreningar]] | Stubbar