Jump to content

DNollK: Difference between revisions

From DTEK-wiki
Fixade kategori
Rufsen (talk | contribs)
No edit summary
 
(69 intermediate revisions by 24 users not shown)
Line 1: Line 1:
<span style="display: none;"> &lt; </span><span style="display: none;"> Fixar till whitespace i titeln&gt; OBS! Ifall ni vill fixa till whitespace i titeln behåll det som är inom &lt; &gt; //Zer0</span> <span style="display: none;"> &lt; </span><span style="display: none;"> Fixar till whitespace i titeln&gt; OBS! Ifall ni vill fixa till whitespace i titeln behåll det som är inom &lt; &gt; //Zer0</span>
[[File:DNollK25Marke.png|alt=Det verkar bli Nollning i år.|thumb|249x249px]]
DNollK är Datateknologsektionens nollkommitté. Det är de som har hand om [[Mottagning|mottagningen]]. De håller till det föga mytomspunna [[DNollKrummet|DNollK-rummet]]. Se till att hålla koll på deras hemsida på [http://dnollk.se dnollk.se] där de skriver nyheter mer eller mindre titt som tätt. På hemsidan finns även en sida för [http://dnollk.se/schedule scheman]. För närvarande sittande DNollK är DNollK'25.


<div class="vspace">
Det är allmänt känt att DNollK får 6:or i allt.
 
 
</div>
==DNollK 2018==
 
<br />
 
 
<div style="text-align: center;">
 
[[File:lit.png|500px]]
 
</div>
<br />
DNollK är datateknologsektionens nollkommitté. Det är de som har hand om [[Mottagning| mottagningen]]. De håller till på det föga mytomspunna [[DNollKrummet| DNollK-rummet]].<br />
Se till att hålla koll på deras hemsida på [http://dnollk.se dnollk.se] där de skriver nyheter titt som tätt. På hemsidan finns även en sida för [http://dnollk.se/schedule scheman].
 
<br />


När ett DNollK så småningom blir tillräckligt obsoleta finns det en risk att de blir en del av [[D0NK]].


==Kontakt==
==Kontakt==


{|
{| class="wikitable"
|'''SOS Alarm'''
|'''SOS Alarm'''
|'''112'''
|'''112'''
Line 30: Line 14:
|-
|-
|MKs '''trygghetsjour'''
|MKs '''trygghetsjour'''
|'''031 772 39 27'''
|079-050 49 42
|''Om du inte vet hur du tar dig hem, eller inte vågar gå hem utan någon i andra änden av luren''
|''Om du inte vet hur du tar dig hem, eller inte vågar gå hem utan någon i andra änden av luren''
|-
|-
|'''DNollK'''s journummer
|'''DNollK'''s journummer
|'''073 976 83 73'''
|'''076 278 27 69'''
|''Om du kom sent till något arrangemang och alla är försvunna (och allt annat relaterat till mottagningen)''
|''Om du kom sent till något arrangemang och alla är försvunna (och allt annat relaterat till mottagningen)''
|-
|-
|'''DNollK'''s mail
|'''DNollK'''s mejl
|'''[mailto:dnollk@dtek.se dnollk@dtek.se]'''
|'''[mailto:dnollk@dtek.se dnollk@dtek.se]'''
|''Detaljfrågor om mottagningen eller Main/DNollK''
|''Detaljfrågor om mottagningen eller DNollK''
|-
|-
|'''DNollK'''s hemsida
|'''DNollK'''s hemsida
Line 50: Line 34:
|-
|-
|'''Dteks IRC'''
|'''Dteks IRC'''
|'''[http://dtek.se/wiki/Main/IRC Länk till IRC]'''
|'''[[IRC|Instruktioner för IRC]]'''
|''Om du känner för att snacka lite med gemene datateknolog''
|''Om du känner för att snacka lite med gemene datateknolog''
|-
|'''Kontaktsidan'''
|'''[http://dnollk.se/kontakt Kontakta oss]'''
|''För att hitta mer uppdaterad och överskådlig kontaktinformation''
|-
|-
|'''DNollK'''s instagram
|'''DNollK'''s instagram
|'''[https://instagram.com/dnollk/ Instagram]'''
|'''[https://instagram.com/dnollk/ Instagram]'''
|''Bilder uppladdade av DNollK''
|''Bilder uppladdade av DNollK''
|-
|'''DNollK'''s twitter
|'''[https://twitter.com/dnollk/ Twitter]'''
|''140 tecken långa realtidsuppdateringar''
|-
|-
|'''DNollK'''s youtube
|'''DNollK'''s youtube
Line 71: Line 47:


<br />
<br />
==Medlemmar==
==Medlemmar==


DNollK 2018 består av följande:
DNollK 2025 består av följande:


{|
{| class="wikitable"
!Namn
!Namn
!Post
!Post
!Mobil
!Mail
!Mail
|-
|-
|[[Profiles_Malte| Malte &quot;Matle&quot; Carlstedt]]
|Charlotte "[[Loot]]" Albrecht
|Ordförande
|Ordförande
|070 150 41 05
|charlotte.albrecht@dtek.se
|[[Epost| maltec@]]
|-
|-
|<nowiki>[[Profiles_SniperH%e5kan| Anton </nowiki>&quot;$$Håkan&quot; Håkansson]]
|Jakob "[[Vandahl]]" Ahl
|Kassör
|Kassör
|076 052 89 00
|jakob.ahl@dtek.se
|[[Epost| anthaka@]]
|-
|-
|[[Profiles_Kotten| Johanna &quot;Kotten&quot; Grahn]]
|William "[[Willys]]" Jönsson
|PR-Chef
|PR-chef
|076 185 01 09
|william.jonsson@dtek.se
|[[Epost| jgran@]]
|-
|-
|[[Profiles_Samu| Johanna &quot;Samu&quot; Samuelsson]]
|Erik "Manglarn" Låång
|Sumobrottare
|Ninja
|073 044 26 55
|erik.lang@dtek.se
|[[Epost| johsamue@]]
|-
|-
|[[Profiles_Najs| Alexander &quot;Najs™&quot; Arvidsson]]
|Erik "[[Rufsen]]" Gustafsson
|Matchef
|Eventchef
|070 254 05 44
|erik.gustafsson@dtek.se
|[[Epost| alearv@]]
|-
|-
|[[Profiles_Burre| Joakim &quot;Burre&quot; Burman]]
|Sofia "[[Tåfflan|tÅfflan]]" Toftås
|Phadderchef
|Phadderchef
|073 730 38 28
|sofia.toftas@dtek.se
|[[Epost| burmanj@]]
|-
|-
|<nowiki>[[Profiles_T%f6lv| Erik </nowiki>&quot;Tölv&quot; Bohman]]
|Hannah "[[Monty]]" Edlund
|Modulchef
|Modulchef
|076 847 50 60
|hannah.edlund@dtek.se
|[[Epost| erikboh@]]
|}
|}


<br />
[[Category:Kommittéer]]
 
[[Category:Kommittéer med egen ekonomi]]
 
<div class="vspace">
 
 
</div>
<div style="border: 1px solid gray; padding: 5px; margin: 2px; background-color: #f0fff0; text-align: center;">
 
 
</div>
<div style="border: 1px solid gray; padding: 5px; margin: 2px; background-color: #f0f9ff;">
 
Kategorier: [[KategoriDef_Sektionsf%f6reningar| Sektionsföreningar]]
 
 
</div>
[[Category:Kommitéer]]

Latest revision as of 14:42, 18 September 2025

Det verkar bli Nollning i år.

DNollK är Datateknologsektionens nollkommitté. Det är de som har hand om mottagningen. De håller till på det föga mytomspunna DNollK-rummet. Se till att hålla koll på deras hemsida på dnollk.se där de skriver nyheter mer eller mindre titt som tätt. På hemsidan finns även en sida för scheman. För närvarande sittande DNollK är DNollK'25.

Det är allmänt känt att DNollK får 6:or i allt.

När ett DNollK så småningom blir tillräckligt obsoleta finns det en risk att de blir en del av D0NK.

Kontakt

SOS Alarm 112 När det verkligen krisar
MKs trygghetsjour 079-050 49 42 Om du inte vet hur du tar dig hem, eller inte vågar gå hem utan någon i andra änden av luren
DNollKs journummer 076 278 27 69 Om du kom sent till något arrangemang och alla är försvunna (och allt annat relaterat till mottagningen)
DNollKs mejl dnollk@dtek.se Detaljfrågor om mottagningen eller DNollK
DNollKs hemsida DNollK's hemsida En samling med information om allt kring Mottagningen och DNollK.
DNollKs facebook DNollK Chalmers Realtidsuppdateringar från DNollK
Dteks IRC Instruktioner för IRC Om du känner för att snacka lite med gemene datateknolog
DNollKs instagram Instagram Bilder uppladdade av DNollK
DNollKs youtube Youtube Videoklipp av DNollK


Medlemmar

DNollK 2025 består av följande:

Namn Post Mail
Charlotte "Loot" Albrecht Ordförande charlotte.albrecht@dtek.se
Jakob "Vandahl" Ahl Kassör jakob.ahl@dtek.se
William "Willys" Jönsson PR-chef william.jonsson@dtek.se
Erik "Manglarn" Låång Ninja erik.lang@dtek.se
Erik "Rufsen" Gustafsson Eventchef erik.gustafsson@dtek.se
Sofia "tÅfflan" Toftås Phadderchef sofia.toftas@dtek.se
Hannah "Monty" Edlund Modulchef hannah.edlund@dtek.se