Jump to content

BakaD: Difference between revisions

From DTEK-wiki
uau
logga
 
(3 intermediate revisions by the same user not shown)
Line 1: Line 1:
{{DISPLAYTITLE:bakaD}}
{{DISPLAYTITLE:bakaD}}
[[File:BakaD 24 logga w. outline.png|thumb|251x251px|bakaD-24s logga]]
[[File:BakaD'25.png|thumb|300x300px|bakaD'25s logga]]
bakaD är Datas bakkommitté, vars syfte är att främja bakandet på sektionen och göra gratis gôrgo' fika åt gemene datateknolog. Fikat i fråga brukar serveras vid lunchtid på relevanta dagar cirka 1-2 gånger om LP:n.
bakaD är Datas bakkommitté, vars syfte är att främja bakandet på sektionen och göra gratis gôrgo' fika åt gemene datateknolog. Fikat i fråga brukar serveras vid lunchtid på relevanta dagar cirka 1-2 gånger om LP:n.


Line 14: Line 14:
!Namn
!Namn
!Post
!Post
!Kontaktuppgifter
|-
|-
|Bayan
|[[Bubs]]
|Bagarn
|Bagarn
|
|-
|-
|[[Istapp]]
|[[Istapp]]
|Icing
|Icing
|Brevbomb
|-
|[[Cookie]]
|Cookie
|-
|[[Corn]]
|Söt
|}
|}
[[Category:Kommittéer]]
[[Category:Kommittéer]]

Latest revision as of 19:00, 14 May 2025

bakaD'25s logga

bakaD är Datas bakkommitté, vars syfte är att främja bakandet på sektionen och göra gratis gôrgo' fika åt gemene datateknolog. Fikat i fråga brukar serveras vid lunchtid på relevanta dagar cirka 1-2 gånger om LP:n.

"bakaD" stavas alltid med litet b.

Pateter till kommittén finns i bakis "lol"

Medlemmar

bakaD'25 består av:

Namn Post
Bubs Bagarn
Istapp Icing
Cookie Cookie
Corn Söt