Jump to content

IDrott: Difference between revisions

From DTEK-wiki
No edit summary
No edit summary
Line 1: Line 1:
Är en [[Intressef%f6rening| intresseförening]] på D-Sektionen som vanligtvis anordnar idrottsaktiviteter (typ innebandy) en gång i veckan. Föreningen ser också till att sätta ihop lag till de olika ChalmersMästerskapen, CM, i idrotter som innebandy, fotboll, spökboll mm.
Är en [[Intressef%f6rening| intresseförening]] på D-Sektionen som vanligtvis anordnar idrottsaktiviteter (typ innebandy) en gång i veckan. Föreningen ser också till att sätta ihop lag till de olika ChalmersMästerskapen, CM, i idrotter som innebandy, fotboll, spökboll mm.


Under sommaren kommer idrott annordna fotboll en gång i veckan, maila idrott om du vill vara med.
För att inte riskera att man missar något så ska man vara med på iDrotts mail-lista. Skicka ett mail till idrott[[Epost| @dtek]] så skriver vi upp dig på listan!


Idrott nås på idrott[[Epost| @dtek]]
Idrott nås på idrott[[Epost| @dtek]]
Line 14: Line 14:
{|
{|
! Namn
! Namn
! Position
! Mobil
! Mobil
! Mail
! Mail
|}
|-
 
<!-- ||Spanky||Ordförande|| 0709-678639 ||spanggar[[Epost| @student]]|| -->
 
{|
| aNJo
| aNJo
| Övrig
|  
|  
| ajonsson[[Epost| @student]]
| ajonsson[[Epost| @student]]
|-
|-
| Erling
| Erling
| Övrig
| 0704-947470
| 0704-947470
| erlandss[[Epost| @student]]
| erlandss[[Epost| @student]]
|-
|-
| Joche
| Joche
| Övrig
| 0702-568285
| 0702-568285
| joachiml[[Epost| @student]]
| joachiml[[Epost| @student]]

Revision as of 09:48, 24 August 2008

Är en [[Intressef%f6rening| intresseförening]] på D-Sektionen som vanligtvis anordnar idrottsaktiviteter (typ innebandy) en gång i veckan. Föreningen ser också till att sätta ihop lag till de olika ChalmersMästerskapen, CM, i idrotter som innebandy, fotboll, spökboll mm.

För att inte riskera att man missar något så ska man vara med på iDrotts mail-lista. Skicka ett mail till idrott @dtek så skriver vi upp dig på listan!

Idrott nås på idrott @dtek



Medlemmar

iDrott 08/09 består av:

Namn Mobil Mail
aNJo   ajonsson @student
Erling 0704-947470 erlandss @student
Joche 0702-568285 joachiml @student



Kategorier: [[KategoriDef_F%f6reningar| Föreningar]]