Jump to content

BakaD: Difference between revisions

From DTEK-wiki
wikisida obtained
Fyllnad
Line 14: Line 14:
!Namn
!Namn
!Post
!Post
!Kontaktuppgifter
|-
|-
|[[Bubs]]
|[[Bubs]]
|Bagarn
|Bagarn
|
|-
|-
|[[Istapp]]
|[[Istapp]]
|Icing
|Icing
|Brevbomb
|-
|[[Cookie]]
|Cookie
|-
|[[Corn]]
|Söt
|}
|}
[[Category:Kommittéer]]
[[Category:Kommittéer]]

Revision as of 19:17, 13 April 2025

bakaD-24s logga

bakaD är Datas bakkommitté, vars syfte är att främja bakandet på sektionen och göra gratis gôrgo' fika åt gemene datateknolog. Fikat i fråga brukar serveras vid lunchtid på relevanta dagar cirka 1-2 gånger om LP:n.

"bakaD" stavas alltid med litet b.

Pateter till kommittén finns i bakis "lol"

Medlemmar

bakaD'25 består av:

Namn Post
Bubs Bagarn
Istapp Icing
Cookie Cookie
Corn Söt