IDrott: Difference between revisions
Linkade TJ |
No edit summary |
||
| Line 20: | Line 20: | ||
Är en [[Intressef%f6rening| intresseförening]] på D-Sektionen som | Är en [[Intressef%f6rening| intresseförening]] på D-Sektionen som anordnar idrottsaktiviteter en gång i veckan. Föreningen ser också till att sätta ihop lag till de olika ChalmersMästerskapen, CM, i idrotter som innebandy, fotboll, spökboll mm.<br /> | ||
<br /> | <br /> | ||
Idrott nås på [[Epost| idrott@se]].<br /> | Idrott nås på [[Epost| idrott@se]].<br /> | ||
| Line 41: | Line 41: | ||
|- | |- | ||
|align="center"| Ordförande | |align="center"| Ordförande | ||
| [[ | | [[Profiles_Hasse| Joel "Rambo" Andersson]] | ||
|align="center"| | |align="center"| 0703 - 74 52 14 | ||
| [[Epost| | | [[Epost| hasse@dtek.se]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| | |align="center"| Ledamot | ||
| [[Profiles_TJ| Johan Hindér]] | | [[Profiles_TJ| Johan Hindér]] | ||
|align="center"| 076-228 40 93 | |align="center"| 076-228 40 93 | ||
| [[Epost| hinder@student]] | | [[Epost| hinder@student]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| | |align="center"| Ledamot | ||
| [[ | | [[Profiles_Profiles| Linus Nilsson]] | ||
|align="center"| | |align="center"| 0704 - 18 29 68 | ||
| [[Epost| | | [[Epost| ]] | ||
|- | |||
|align="center"| Ledamot | |||
| [[Profiles_Profiles| Fredrik Mile]] | |||
|align="center"| 0733 - 39 49 04 | |||
| [[Epost| ]] | |||
|} | |} | ||
Revision as of 12:41, 4 May 2015
| Om oss | Maillistan | CM | Korplagen | Aktiviteter | Uthyrning | Pateter |
Om oss
Är en [[Intressef%f6rening| intresseförening]] på D-Sektionen som anordnar idrottsaktiviteter en gång i veckan. Föreningen ser också till att sätta ihop lag till de olika ChalmersMästerskapen, CM, i idrotter som innebandy, fotboll, spökboll mm.
Idrott nås på idrott@se.
För att vara säker på att inte missa någon viktig information om olika aktiviteter och CM ska du anmäla dig till vår maillista.
Medlemmar
iDrott 14/15 består av:
| Post | Namn | Mobil | |
|---|---|---|---|
| Ordförande | Joel "Rambo" Andersson | 0703 - 74 52 14 | hasse@dtek.se |
| Ledamot | Johan Hindér | 076-228 40 93 | hinder@student |
| Ledamot | Linus Nilsson | 0704 - 18 29 68 | |
| Ledamot | Fredrik Mile | 0733 - 39 49 04 |
Kategorier: [[KategoriDef_Intressef%f6reningar| Intresseföreningar]]