Jump to content

IDrott: Difference between revisions

From DTEK-wiki
No edit summary
Hinder (talk | contribs)
No edit summary
Line 40: Line 40:
! Mail
! Mail
|-
|-
|align="center"| Ordförande
|align="center"| Coach
| [[Profiles_PhixarHasse| Joel "Rambo" Andersson]]
| [[Profiles_PhixarHasse| Joel "Rambo" Andersson]]
|align="center"| 0703 - 74 52 14
|align="center"| 0703 - 74 52 14
| [[Epost| hasse@dtek.se]]
| [[Epost| hasse@dtek.se]]
|-
|-
|align="center"| Ledamot
|align="center"| Sportchef
| [[Profiles_TJ| Johan "TeeJay" Hindér]]
| [[Profiles_TJ| Johan "TeeJay" Hindér]]
|align="center"| 0762 - 28 40 93
|align="center"| 0762 - 28 40 93
| [[Epost| hinder@student.chalmers.se]]
| [[Epost| hinder@student.chalmers.se]]
|-
|-
|align="center"| Ledamot
|align="center"| Matrialare
| [[Profiles_Profiles| Linus Nilsson]]
| [[Profiles_Profiles| Linus Nilsson]]
|align="center"| 0704 - 18 29 68
|align="center"| 0704 - 18 29 68
| [[Epost| ]]
| [[Epost| ]]
|-
|-
|align="center"| Ledamot
|align="center"| Bänkvärmare
| [[Profiles_Profiles| Fredrik Mile]]
| [[Profiles_Profiles| Fredrik Mile]]
|align="center"| 0733 - 39 49 04
|align="center"| 0733 - 39 49 04
| [[Epost| ]]
|-
|align="center"| Ledamot
| [[Profiles_Profiles| Joel Sundqvist]]
|align="center"| 0725 - 27 72 72
| [[Epost| ]]
| [[Epost| ]]
|}
|}

Revision as of 18:42, 10 January 2016

Om oss Maillistan CM Korplagen Aktiviteter Uthyrning Pateter






Om oss



iDrott är Datateknologsektionens idrottsförening som anordnar idrottsaktiviteter minst en gång i veckan. Föreningen ansvarar för att sätta ihop lag till de olika ChalmersMästerskapen, CM, i idrotter som innebandy, fotboll, spökboll och inte minst kubb.
Gillar du att hålla dig i form och samtidigt ha de riktigt gött ska du inte tveka att höra av dig till styrelsen för att få bli medlem!
Idrott nås på idrott@dtek.se.

För att vara säker på att inte missa någon viktig information om olika aktiviteter och CM ska du anmäla dig till vår maillista.



Medlemmar

iDrott 15/16 består av:

Post Namn Mobil Mail
Coach Joel "Rambo" Andersson 0703 - 74 52 14 hasse@dtek.se
Sportchef Johan "TeeJay" Hindér 0762 - 28 40 93 hinder@student.chalmers.se
Matrialare Linus Nilsson 0704 - 18 29 68
Bänkvärmare Fredrik Mile 0733 - 39 49 04



Kategorier: [[KategoriDef_Intressef%f6reningar| Intresseföreningar]]