IDrott: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 32: | Line 32: | ||
== Medlemmar == | == Medlemmar == | ||
iDrott | iDrott 17/18 består av: | ||
{| | {| | ||
| Line 41: | Line 41: | ||
|- | |- | ||
|align="center"| Coach | |align="center"| Coach | ||
| [[ | | [[Profiles_Musen| Erik "Musen" Ljungdahl]] | ||
|align="center"| | |align="center"| 070-296 55 06 | ||
| [[Epost| | | [[Epost| Musen@se]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| Sportchef | |align="center"| Sportchef | ||
| [[ | | [[Profiles_Profiles| Joakim "Golden" Gyllenskepp]] | ||
|align="center"| | |align="center"| - | ||
| [[Epost| | | [[Epost| -]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| | |align="center"| Maskot | ||
| [[ | | [[Profiles_Knoperic| Eric "Knoperic" Kristiansen]] | ||
|align="center"| | |align="center"| - | ||
| [[Epost| | | [[Epost| -]] | ||
|- | |||
|align="center"| Materialare | |||
| [[Profiles_Sigge| Martin "Sigge" Sigvardsson]] | |||
|align="center"| - | |||
| [[Epost| -]] | |||
|- | |- | ||
|align="center"| Bänkvärmare | |align="center"| Bänkvärmare | ||
| [[ | | [[Profiles_Brickl%f6s| Simon "Bricklös" Altensten]] | ||
|align="center"| | |align="center"| - | ||
| [[Epost| | | [[Epost| -]] | ||
|} | |} | ||
Revision as of 16:09, 7 August 2017
| Om oss | Maillistan | CM | Korplagen | Aktiviteter | Uthyrning | Pateter |
Om oss
iDrott är Datateknologsektionens idrottsförening som anordnar idrottsaktiviteter minst en gång i veckan. Föreningen ansvarar för att sätta ihop lag till de olika ChalmersMästerskapen, CM, i idrotter som innebandy, fotboll, spökboll och inte minst kubb.
Gillar du att hålla dig i form och samtidigt ha de riktigt gött ska du inte tveka att höra av dig till styrelsen för att få bli medlem!
Idrott nås på idrott@se.
För att vara säker på att inte missa någon viktig information om olika aktiviteter och CM ska du anmäla dig till vår maillista.
Medlemmar
iDrott 17/18 består av:
| Post | Namn | Mobil | |
|---|---|---|---|
| Coach | Erik "Musen" Ljungdahl | 070-296 55 06 | Musen@se |
| Sportchef | Joakim "Golden" Gyllenskepp | - | - |
| Maskot | Eric "Knoperic" Kristiansen | - | - |
| Materialare | Martin "Sigge" Sigvardsson | - | - |
| Bänkvärmare | [[Profiles_Brickl%f6s| Simon "Bricklös" Altensten]] | - | - |
Kategorier: [[KategoriDef_Intressef%f6reningar| Intresseföreningar]]