DLirium: Difference between revisions
update |
No edit summary |
||
| Line 39: | Line 39: | ||
{| | {| | ||
| [[D-lirium_Nyaartiklar| Nytt]] | | [[D-lirium_Nyaartiklar| Nytt]] | ||
|- | |||
| [[D-lirium_Afterschoolartiklar| Afterschool Recensioner]] | |||
|- | |- | ||
| [[D-lirium_Deliriumnr| Utgivna nummer]] | | [[D-lirium_Deliriumnr| Utgivna nummer]] | ||
Revision as of 13:35, 2 May 2016
Så mycket ligger i betraktarens ögon. Du vet vilka mänskor som är vackra. Du vet bättre än någon alkoholmätare när du är berusad. Ibland kan du sova tre timmar och vara pigg, ibland tio timmar och vara trött. Sanning är en känsla. Du vet vad som är sant i din tillvaro och ingen kan säga att du har fel om du känner det i maggropen. Vi vet vad som är sant i världen och ingen fakta kan säga emot oss. Vi är D-lirium.
...och vilka är då vi? Jo härmed presenteras stolt redaktionen 16/17! En hjältegäng med höga ambitioner som ska se till att tidningen återfår sin forna glans. Om ni har något saftigt skvaller tveka då inte att kontakta oss!
Redaktion 16/17
Chefredaktör: Mikael Gourmandi
Mejerimango: Tobias Andersson
Stabil Skribent: Lukas Ögnelod
Guerillapublicist: Radio Jespersson
Projekt på G:
[]Skaffa videokamera
[]Starta upp youtube-anal
[]Teambuilding
[]Släppa första numret (LV6 Torsdag)
[]Dricka mer öl
[]Kritiskt granska sektionen
Grejer vi har gjort:
[X]Facebox: https://www.facebook.com/DLiriumChalmers/
[XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX]Druckit öl
[X]Haft möten
| Nytt |
| Afterschool Recensioner |
| Utgivna nummer |
| Redaktionen |
| Gästskribenter |
Kategorier: [[KategoriDef_Intressef%f6reningar| Intresseföreningar]]