BakaD: Difference between revisions
wikisida obtained |
Fyllnad |
||
| Line 14: | Line 14: | ||
!Namn | !Namn | ||
!Post | !Post | ||
|- | |- | ||
|[[Bubs]] | |[[Bubs]] | ||
|Bagarn | |Bagarn | ||
|- | |- | ||
|[[Istapp]] | |[[Istapp]] | ||
|Icing | |Icing | ||
| | |- | ||
|[[Cookie]] | |||
|Cookie | |||
|- | |||
|[[Corn]] | |||
|Söt | |||
|} | |} | ||
[[Category:Kommittéer]] | [[Category:Kommittéer]] | ||
Revision as of 19:17, 13 April 2025

bakaD är Datas bakkommitté, vars syfte är att främja bakandet på sektionen och göra gratis gôrgo' fika åt gemene datateknolog. Fikat i fråga brukar serveras vid lunchtid på relevanta dagar cirka 1-2 gånger om LP:n.
"bakaD" stavas alltid med litet b.
Pateter till kommittén finns i bakis "lol"
Medlemmar
bakaD'25 består av:
| Namn | Post |
|---|---|
| Bubs | Bagarn |
| Istapp | Icing |
| Cookie | Cookie |
| Corn | Söt |