DBus: Difference between revisions
nytt bus |
|||
| (One intermediate revision by one other user not shown) | |||
| Line 19: | Line 19: | ||
|Bilansvarig | |Bilansvarig | ||
|anton.windh[[E-post|@se]] | |anton.windh[[E-post|@se]] | ||
|- | |||
|Anton Ebbers | |||
|Skog'n | |||
|Vice Bilansvarig | |||
|anton.ebbers[[E-post|@se]] | |||
|- | |- | ||
|Anton Andersson | |Anton Andersson | ||
Latest revision as of 16:40, 5 June 2025

DBus är föreningen som sköter om sektionens bil. Vårt uppdrag är att se till så att bilen spenderar mer tid på Chalmers än på verkstaden. Föreningen består av en bilansvarig, en vice bilansvarig och en kassör. Kassören i DRust blir per automatik kassör i DBus.
Kontakt & bokning
Hur man bokar bussen, hyresregler och annan fun fact kring Databussen finns på dess egna wikisida.
Kontakta DBus på dbus@se.
| Namn | Nick | Post | |
|---|---|---|---|
| Anton Windh | D'isco | Bilansvarig | anton.windh@se |
| Anton Ebbers | Skog'n | Vice Bilansvarig | anton.ebbers@se |
| Anton Andersson | Ananas | Kassör | anton.andersson@se |
Tidigare DBus
Se SkrotaD