Jump to content

DBus: Difference between revisions

From DTEK-wiki
No edit summary
No edit summary
Line 16: Line 16:
Föreningen består av en bilansvarig, en vice bilansvarig och en kassör. Sektionskassören blir per automatik kassör i DBus.
Föreningen består av en bilansvarig, en vice bilansvarig och en kassör. Sektionskassören blir per automatik kassör i DBus.


'''DBus 13/14'''
'''DBus 14/15'''


<div class="vspace">
<div class="vspace">
Line 27: Line 27:
! Post
! Post
|-
|-
| [[Profiles_Radio| Bilradiobil]]
| [[Profiles_Ricke| Ricke]]
| Bilansvarig
| Bilansvarig
|-
|-
Line 33: Line 33:
| Vice Bilansvarig
| Vice Bilansvarig
|-
|-
| [[Profiles_Discoo| Discoo]]
| [[Profiles_Janne| Janne]]
| Kassör
| Kassör
|}
|}
Line 50: Line 50:


== Tidigare DBus ==
== Tidigare DBus ==
'''DBus 13/14'''
{|
! Namn
! Post
|-
| [[Profiles_Radio| Bilradiobil]]
| Bilansvarig
|-
| [[Profiles_DavidTorbj%f6rnsson| Borge]]
| Vice Bilansvarig
|-
| [[Profiles_Discoo| Discoo]]
| Kassör
|}


'''DBus 12/13'''
'''DBus 12/13'''

Revision as of 09:53, 28 May 2014





Om DBus

DBus är föreningen som sköter om sektionens bil. Vårt uppdrag är att se till så att bilen spenderar mer tid på Chalmers än på verkstaden.

Föreningen består av en bilansvarig, en vice bilansvarig och en kassör. Sektionskassören blir per automatik kassör i DBus.

DBus 14/15


Namn Post
Ricke Bilansvarig
[[Profiles_DavidTorbj%f6rnsson| Borge]] Vice Bilansvarig
Janne Kassör



Kontakt & bokning

Kontakta DBus på dbus @se.

Hur man bokar bussen, hyresregler och annan fun fact kring Databussen finns på dess egna wikisida.



Tidigare DBus

DBus 13/14

Namn Post
Bilradiobil Bilansvarig
[[Profiles_DavidTorbj%f6rnsson| Borge]] Vice Bilansvarig
Discoo Kassör

DBus 12/13

Namn Post
Blomman Bilansvarig
Mätty Vice Bilansvarig
Seba Kassör

DBus 11/12

Namn Post
Axman Bilansvarig
Ted Kassör