Jump to content

DAG: Difference between revisions

From DTEK-wiki
No edit summary
No edit summary
Line 91: Line 91:
! Mobil
! Mobil
! Mail
! Mail
|-
| Daniel Knopp
|  
|  
|-
| Johnny Väyrynen
|  
|  
|-
| Linus Oleander
|  
|  
|-
| Edvard Sandberg
|  
|  
|-
| Björn Berntsson
|  
|  
|-
| Gustav Örnvall
|  
|  
|-
| Steven Teng
|  
|  
|-
| Dennis Parviainen
|  
|  
|-
| Nadia Holtryd
|  
|  
|-
| Emil Lindqvist
|  
|  
|-
| Linnea Charlotta Fritz
|  
|  
|}
|}



Revision as of 08:26, 18 August 2009

Datateknologsektionens Arbetsmarknadsgrupp (DAG) har förutom sektionens längsta föreningsnamn, ansvar för att sköta kontakt mellan teknologsektionen och näringslivet. En kontakt som ger upphov till diverse evenemang såsom


  • Date-it - Arbetsmarknadsdag tillsammans med E- och IT- sektionener som arrangeras 1 gång per år (http://www.date-it.se).
  • Företagskvällar - Längre presentation, mindre måltid och tillhörande mingel.
  • Lunchföredrag - Företaget presenterar sin verksamhet under en lunch och bjuder samtidigt på mat.
  • Studiebesök - Vilket ger teknologen god insikt i företagets miljö.

Jobberbjudanden, företagsinformation mm hittar man på: http://www.datateknologer.se.

DAGs jobblista: http://groups.google.com/group/dtek-dag-jobb




Medlemmar i DAG 2009

Namn

Position

Mobil

Mail

Andreas Jonsson

Ordförande

0731-835760

Viktor Almqvist

Vice Ordförande

0730-737283

almqvisv@

Martin Hardselius

Kassör

0730-808377

hardseli@

Sebastian Johansson

Annonsansvarig

0732-471116

Pontus Lindström

Webansvarig

0735-889032



DAG-nollan 2009:


Namn Mobil Mail
Daniel Knopp    
Johnny Väyrynen    
Linus Oleander    
Edvard Sandberg    
Björn Berntsson    
Gustav Örnvall    
Steven Teng    
Dennis Parviainen    
Nadia Holtryd    
Emil Lindqvist    
Linnea Charlotta Fritz    




Natt:

DAG -08

  • Kroppen - Ordförande
  • Stevan - Vice Ordförande
  • Pontus - Kassör






Internt:

Datas Arga Gubbar DAG.index AF Talent Tour 2009



Kategorier: [[KategoriDef_Sektionsf%f6reningar| Sektionsföreningar]]a