DAG: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 93: | Line 93: | ||
|- | |- | ||
| Daniel Knopp | | Daniel Knopp | ||
| | | 0737038194 | ||
| | | hellspoon@hotmail.com | ||
|- | |- | ||
| Johnny Väyrynen | | Johnny Väyrynen | ||
| | | 0707746714 | ||
| | | nymphzetamine@hotmail.com | ||
|- | |- | ||
| Linus Oleander | | Linus Oleander | ||
| | | 0702206744 | ||
| | | linus@oleander.nu | ||
|- | |- | ||
| Edvard Sandberg | | Edvard Sandberg | ||
| | | 0735056577 | ||
| | | edvard_sandberg@hotmail.com | ||
|- | |- | ||
| Björn Berntsson | | Björn Berntsson | ||
| | | 0762120986 | ||
| | | bjorn.berntsson@gmail.com | ||
|- | |- | ||
| Gustav Örnvall | | Gustav Örnvall | ||
| | | 0730246453 | ||
| | | nerionixon@hotmail.com | ||
|- | |- | ||
| Steven Teng | | Steven Teng | ||
| | | 0735526574 | ||
| | | teng.steven@gmail.com | ||
|- | |- | ||
| Dennis Parviainen | | Dennis Parviainen | ||
| | | 0705317610 | ||
| | | loadzero@gmail.com | ||
|- | |- | ||
| Nadia Holtryd | | Nadia Holtryd | ||
| | | 0704170028 | ||
| | | n.holtryd@gmail.com | ||
|- | |- | ||
| Emil Lindqvist | | Emil Lindqvist | ||
| 0768133070 | |||
| emil.lindqvist.90@gmail.com | |||
|- | |||
| Linnea Fritz | |||
| 0707215290 | |||
| linneafritz@gmail.com | |||
|- | |||
| | | | ||
| Phadder | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | Sandra Karlsson | ||
| | | 0739153361 | ||
| | | sandra_174@hotmail.com | ||
|} | |} | ||
Revision as of 11:02, 18 August 2009
Datateknologsektionens Arbetsmarknadsgrupp (DAG) har förutom sektionens längsta föreningsnamn, ansvar för att sköta kontakt mellan teknologsektionen och näringslivet. En kontakt som ger upphov till diverse evenemang såsom
- Date-it - Arbetsmarknadsdag tillsammans med E- och IT- sektionener som arrangeras 1 gång per år (http://www.date-it.se).
- Företagskvällar - Längre presentation, mindre måltid och tillhörande mingel.
- Lunchföredrag - Företaget presenterar sin verksamhet under en lunch och bjuder samtidigt på mat.
- Studiebesök - Vilket ger teknologen god insikt i företagets miljö.
Jobberbjudanden, företagsinformation mm hittar man på: http://www.datateknologer.se.
DAGs jobblista: http://groups.google.com/group/dtek-dag-jobb
Medlemmar i DAG 2009
Namn
Position
Mobil
Ordförande
0731-835760
Vice Ordförande
0730-737283
almqvisv@
Kassör
0730-808377
hardseli@
Annonsansvarig
0732-471116
Webansvarig
0735-889032
DAG-nollan 2009 (Grupp 2):
| Namn | Mobil | |
|---|---|---|
| Daniel Knopp | 0737038194 | hellspoon@hotmail.com |
| Johnny Väyrynen | 0707746714 | nymphzetamine@hotmail.com |
| Linus Oleander | 0702206744 | linus@oleander.nu |
| Edvard Sandberg | 0735056577 | edvard_sandberg@hotmail.com |
| Björn Berntsson | 0762120986 | bjorn.berntsson@gmail.com |
| Gustav Örnvall | 0730246453 | nerionixon@hotmail.com |
| Steven Teng | 0735526574 | teng.steven@gmail.com |
| Dennis Parviainen | 0705317610 | loadzero@gmail.com |
| Nadia Holtryd | 0704170028 | n.holtryd@gmail.com |
| Emil Lindqvist | 0768133070 | emil.lindqvist.90@gmail.com |
| Linnea Fritz | 0707215290 | linneafritz@gmail.com |
| Phadder | ||
| Sandra Karlsson | 0739153361 | sandra_174@hotmail.com |
Natt:
DAG -08
- Kroppen - Ordförande
- Stevan - Vice Ordförande
- Pontus - Kassör
Internt:
Datas Arga Gubbar DAG.index AF Talent Tour 2009
Kategorier: [[KategoriDef_Sektionsf%f6reningar| Sektionsföreningar]]a