DAG: Difference between revisions
No edit summary |
Det var dags nu |
||
| Line 32: | Line 32: | ||
! Mobil | ! Mobil | ||
! Mail | ! Mail | ||
| | |} | ||
<div class="vspace"> | |||
</div> | |||
{| | |||
| Emil Kristiansson | | Emil Kristiansson | ||
| Ordförande | | Ordförande | ||
| Line 38: | Line 45: | ||
| emilkr[[DAG_Epost| @]] | | emilkr[[DAG_Epost| @]] | ||
|- | |- | ||
| | | Erik Hillbom | ||
| Vice Ordförande | |||
| 070 - 30 49 305 | |||
| hierik[[DAG_Epost| @]] | |||
|- | |||
| Dan Larsson | |||
| Kassör | | Kassör | ||
| | | 072 - 214 34 24 | ||
| larsdan[[DAG_Epost| @]] | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | Patrik Ingmarsson | ||
| | | Ledamot | ||
| | | | ||
| | | [[DAG_Epost| @]] | ||
|- | |- | ||
| | | Daniel Andersson | ||
| | | Ledamot | ||
| | | | ||
| | | [[DAG_Epost| @]] | ||
|- | |- | ||
| | | Christoffer Ackelman | ||
| | | Ledamot | ||
| | | | ||
| | | [[DAG_Epost| @]] | ||
|- | |- | ||
| | | Daniel Edholm | ||
| | | Ledamot | ||
| | | | ||
| | | [[DAG_Epost| @]] | ||
|} | |} | ||
Revision as of 19:31, 15 September 2014
Datateknologsektionens Arbetsmarknadsgrupp (DAG) har förutom sektionens längsta föreningsnamn, ansvar för att sköta kontakt mellan teknologsektionen och näringslivet. En kontakt som ger upphov till diverse evenemang såsom
- Date-it - Arbetsmarknadsdag tillsammans med E- och IT- sektionener som arrangeras 1 gång per år (http://www.date-it.se).
- Företagskvällar - Längre presentation, mindre måltid och tillhörande mingel.
- Lunchföredrag - Företaget presenterar sin verksamhet under en lunch och bjuder samtidigt på mat.
- Studiebesök - Vilket ger teknologen god insikt i företagets miljö.
Jobberbjudanden, företagsinformation mm hittar man på: http://www.datateknologer.se.
DAGs jobblista: http://groups.google.com/group/dtek-dag-jobb
Medlemmar i DAG 2013
| Namn | Position | Mobil |
|---|
| Emil Kristiansson | Ordförande | 076 - 80 766 94 | emilkr @ |
| Erik Hillbom | Vice Ordförande | 070 - 30 49 305 | hierik @ |
| Dan Larsson | Kassör | 072 - 214 34 24 | larsdan @ |
| Patrik Ingmarsson | Ledamot | @ | |
| Daniel Andersson | Ledamot | @ | |
| Christoffer Ackelman | Ledamot | @ | |
| Daniel Edholm | Ledamot | @ |
Internt:
Datas Arga Gubbar DAG.index AF Talent Tour 2009
Patetförening
Patetföreningen, dvs alla som tidigare varit invalda i sektionsföreningen, för DAG heter Natt och finns på en egen sida.
Kategorier: [[KategoriDef_Sektionsf%f6reningar| Sektionsföreningar]]a