Jump to content

JämställD: Difference between revisions

From DTEK-wiki
Erkky (talk | contribs)
Created the page
 
Erkky (talk | contribs)
No edit summary
Line 1: Line 1:
JämtällD är Datateknologsektionens jämlikhetskommitté. [[Kommittéer|Kommittéens]] syfte är att främja jämlikhet på sektionen.  
JämtällD är Datateknologsektionens jämlikhetskommitté. [[Kommittéer|Kommittéens]] syfte är att främja jämlikhet på sektionen. Vi ser till att varje tänkbar datateknolog ska känna sig välkommen på sektionen. Detta ser vi till att uppnå genom att, bland annat, ha sam-arr med andra kommittéer. Har du några frågor eller liknande angående just det på sektionen så är du mer än välkommen att snacka med oss! 
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|+JämställD 19/20
|+JämställD 19/20
Line 11: Line 11:
| -
| -
|ordf@jamstalld.dtek.se
|ordf@jamstalld.dtek.se
|-
|Erik "Brinken" Brink
|PR
| -
|pr@jamstalld.dtek.se
|-
|-
|Jonathan "Hedén" Hedén
|Jonathan "Hedén" Hedén
Line 16: Line 21:
| -
| -
|samo@styret.dtek.se
|samo@styret.dtek.se
|-
|Erik "Brinken" Brink
|PR
| -
|pr@jamstalld.dtek.se
|}
|}

Revision as of 14:57, 10 June 2019

JämtällD är Datateknologsektionens jämlikhetskommitté. Kommittéens syfte är att främja jämlikhet på sektionen. Vi ser till att varje tänkbar datateknolog ska känna sig välkommen på sektionen. Detta ser vi till att uppnå genom att, bland annat, ha sam-arr med andra kommittéer. Har du några frågor eller liknande angående just det på sektionen så är du mer än välkommen att snacka med oss!

JämställD 19/20
Namn Post Mobilnr. Mailadress
Julius Schumacher Ordförande - ordf@jamstalld.dtek.se
Erik "Brinken" Brink PR - pr@jamstalld.dtek.se
Jonathan "Hedén" Hedén SAMO - samo@styret.dtek.se