Jump to content

DBus: Difference between revisions

From DTEK-wiki
D'isco (talk | contribs)
nytt bus
Skog’n (talk | contribs)
m Added Skog'n as Vice Bilansvarig
Line 19: Line 19:
|Bilansvarig
|Bilansvarig
|anton.windh[[E-post|@se]]
|anton.windh[[E-post|@se]]
|-
|Anton Ebbers
|Skog'n
|Vice Bilansvarig
|
|-
|-
|Anton Andersson
|Anton Andersson

Revision as of 10:20, 16 May 2025

Nytt bus, ny logga

DBus är föreningen som sköter om sektionens bil. Vårt uppdrag är att se till så att bilen spenderar mer tid på Chalmers än på verkstaden. Föreningen består av en bilansvarig, en vice bilansvarig och en kassör. Kassören i DRust blir per automatik kassör i DBus.

Kontakt & bokning

Hur man bokar bussen, hyresregler och annan fun fact kring Databussen finns på dess egna wikisida.

Kontakta DBus på dbus@se.

DBus 25/26
Namn Nick Post Mail
Anton Windh D'isco Bilansvarig anton.windh@se
Anton Ebbers Skog'n Vice Bilansvarig
Anton Andersson Ananas Kassör anton.andersson@se

Tidigare DBus

Se SkrotaD