Category:Grupperingar: Difference between revisions
Created stub |
Tag: Undo |
||
| (6 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
| Line 1: | Line 1: | ||
En gruppering på sektionen är en sammanslutning av förtroendevalda med ett gemensamt syfte. Vanligtvis är grupperingen en kommitté, eller en [[:Category:Arbetsgrupper|arbetsgrupp]]. Men det finns också grupperingar som inte kategoriserats så som [[Talhenspresidiet]]. | En gruppering på sektionen är en sammanslutning av förtroendevalda med ett gemensamt syfte. Vanligtvis är grupperingen en kommitté, eller en [[:Category:Arbetsgrupper|arbetsgrupp]]. Men det finns också grupperingar som inte kategoriserats så som [[Talhenspresidiet]]. | ||
<div style="background-color: #b0d9fb; display: inline-block; border-radius: 1em;"> | |||
{| class="wikitable mw-collapsible mw-collapsed" style="min-width:20em" | |||
|+ | |||
Länkar till sociala medier | |||
!Kommitté | |||
!Facebook | |||
!Instagram | |||
!Twitter | |||
|- | |||
|[[Styret]] | |||
|[https://www.facebook.com/dtekchalmers/ dtekchalmers] | |||
|[https://www.instagram.com/datateknologsektionen/ datateknologsektionen] | |||
|[https://twitter.com/datachalmers datachalmers] | |||
|- | |||
|[[Presidiet]] | |||
|<nowiki> - | | -</nowiki> | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DNS]] | |||
|[https://www.facebook.com/dnschalmers/ dnschalmers] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Talhenspresidiet]] | |||
|Se Styret | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DRUST]] | |||
|[https://www.facebook.com/dtekRust/ dtekRust] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DAG]] | |||
|[https://www.facebook.com/DAG.Chalmers/ DAG.Chalmers] | |||
|[https://www.instagram.com/dag.dtek/ dag.dtek] | |||
| | |||
|- | |||
|[[Delta]] | |||
|[https://www.facebook.com/deltachalmers/ deltachalmers] | |||
|[https://www.instagram.com/deltachalmers/ deltachalmers] | |||
|[https://twitter.com/DeltaChalmers DeltaChalmers] | |||
|- | |||
|[[D6]] | |||
|[https://www.facebook.com/D6Chalmers/ D6Chalmers] | |||
|[https://www.instagram.com/d6chalmers/ d6chalmers] | |||
|[https://twitter.com/D6Chalmers D6Chalmers] | |||
|- | |||
|[[DNollK]] | |||
|[https://www.facebook.com/DNollK/ DNollK] | |||
|[https://www.instagram.com/dnollk/ dnollk] | |||
|[https://twitter.com/DNollK DNollK] | |||
|- | |||
|[[DFoto|D-foto]] | |||
|[https://www.facebook.com/dfotochalmers/ dfotochalmers] | |||
|[https://www.instagram.com/datafoto/ datafoto] | |||
|[https://twitter.com/datafoto datafoto] | |||
|- | |||
|[[D-Lat]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DBus]] | |||
|[https://www.facebook.com/DBusChalmers DBusChalmers] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[D-lirium]] | |||
|[https://www.facebook.com/DLiriumChalmers/ DLiriumChalmers] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[iDrott]] | |||
|[https://www.facebook.com/DatasIdrottsforeningIDrott/ DatasIdrottsforeningIDrott] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DAF]] | |||
|[https://www.facebook.com/CTHDAF/ CTHDAF] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[dHack]] | |||
|[https://www.facebook.com/dhackchalmers/ dhackchalmers] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Ståthållarämbetet]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DLude|Datas Ludologer]] | |||
|[https://www.facebook.com/DLude.dtek/ DLude.dtek] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Datas Vargbröder]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DBrus|Dbrus]] | |||
|[https://www.facebook.com/Dbrus-968507043263502/ Dbrus-968507043263502] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DMNollK]] | |||
|[https://www.facebook.com/dmnollk/ dmnollk] | |||
|[https://www.instagram.com/dmnollk/ dmnollk] | |||
|[https://twitter.com/DMNollK DMNollK] | |||
|- | |||
|[[DKock]] | |||
|[https://www.facebook.com/dkockchalmers/ dkockchalmers] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[JämställD]] | |||
|[https://www.facebook.com/jamstalld.datateknik/ jamstalld.datateknik] | |||
|[https://www.instagram.com/jamstalld/ jamstalld] | |||
| | |||
|} | |||
</div> | |||
Latest revision as of 13:22, 15 September 2019
En gruppering på sektionen är en sammanslutning av förtroendevalda med ett gemensamt syfte. Vanligtvis är grupperingen en kommitté, eller en arbetsgrupp. Men det finns också grupperingar som inte kategoriserats så som Talhenspresidiet.
| Kommitté | |||
|---|---|---|---|
| Styret | dtekchalmers | datateknologsektionen | datachalmers |
| Presidiet | - | | - | ||
| DNS | dnschalmers | ||
| Talhenspresidiet | Se Styret | ||
| DRUST | dtekRust | ||
| DAG | DAG.Chalmers | dag.dtek | |
| Delta | deltachalmers | deltachalmers | DeltaChalmers |
| D6 | D6Chalmers | d6chalmers | D6Chalmers |
| DNollK | DNollK | dnollk | DNollK |
| D-foto | dfotochalmers | datafoto | datafoto |
| D-Lat | |||
| DBus | DBusChalmers | ||
| D-lirium | DLiriumChalmers | ||
| iDrott | DatasIdrottsforeningIDrott | ||
| DAF | CTHDAF | ||
| dHack | dhackchalmers | ||
| Ståthållarämbetet | |||
| Datas Ludologer | DLude.dtek | ||
| Datas Vargbröder | |||
| Dbrus | Dbrus-968507043263502 | ||
| DMNollK | dmnollk | dmnollk | DMNollK |
| DKock | dkockchalmers | ||
| JämställD | jamstalld.datateknik | jamstalld |
Pages in category "Grupperingar"
The following 3 pages are in this category, out of 3 total.