Category:Grupperingar: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(Created stub) |
(Copied social links table from Main/Kommittéer and made it more prominent) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
En gruppering på sektionen är en sammanslutning av förtroendevalda med ett gemensamt syfte. Vanligtvis är grupperingen en kommitté, eller en [[:Category:Arbetsgrupper|arbetsgrupp]]. Men det finns också grupperingar som inte kategoriserats så som [[Talhenspresidiet]]. | En gruppering på sektionen är en sammanslutning av förtroendevalda med ett gemensamt syfte. Vanligtvis är grupperingen en kommitté, eller en [[:Category:Arbetsgrupper|arbetsgrupp]]. Men det finns också grupperingar som inte kategoriserats så som [[Talhenspresidiet]]. | ||
<div style="background-color: #b0d9fb; display: inline-block; border-radius: 1em;"> | |||
{| class="wikitable mw-collapsible mw-collapsed" style="min-width:20em" | |||
|+ | |||
Länkar till sociala medier | |||
!Kommitté | |||
!Facebook | |||
!Instagram | |||
!Twitter | |||
|- | |||
|[[Styret]] | |||
|[https://www.facebook.com/dtekchalmers/ dtekchalmers] | |||
|[https://www.instagram.com/datateknologsektionen/ datateknologsektionen] | |||
|[https://twitter.com/datachalmers datachalmers] | |||
|- | |||
|[[Presidiet]] | |||
|<nowiki> - | | -</nowiki> | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DNS]] | |||
|[https://www.facebook.com/dnschalmers/ dnschalmers] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Talhenspresidiet]] | |||
|Se Styret | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DRUST]] | |||
|[https://www.facebook.com/dtekRust/ dtekRust] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DAG]] | |||
|[https://www.facebook.com/DAG.Chalmers/ DAG.Chalmers] | |||
|[https://www.instagram.com/dag.dtek/ dag.dtek] | |||
| | |||
|- | |||
|[[Delta]] | |||
|[https://www.facebook.com/deltachalmers/ deltachalmers] | |||
|[https://www.instagram.com/deltachalmers/ deltachalmers] | |||
|[https://twitter.com/DeltaChalmers DeltaChalmers] | |||
|- | |||
|[[D6]] | |||
|[https://www.facebook.com/D6Chalmers/ D6Chalmers] | |||
|[https://www.instagram.com/d6chalmers/ d6chalmers] | |||
|[https://twitter.com/D6Chalmers D6Chalmers] | |||
|- | |||
|[[DNollK]] | |||
|[https://www.facebook.com/DNollK/ DNollK] | |||
|[https://www.instagram.com/dnollk/ dnollk] | |||
|[https://twitter.com/DNollK DNollK] | |||
|- | |||
|[[DFoto|D-foto]] | |||
|[https://www.facebook.com/dfotochalmers/ dfotochalmers] | |||
|[https://www.instagram.com/datafoto/ datafoto] | |||
|[https://twitter.com/datafoto datafoto] | |||
|- | |||
|[[D-Lat]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DBus]] | |||
|[https://www.facebook.com/DBusChalmers DBusChalmers] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[D-lirium]] | |||
|[https://www.facebook.com/DLiriumChalmers/ DLiriumChalmers] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[iDrott]] | |||
|[https://www.facebook.com/DatasIdrottsforeningIDrott/ DatasIdrottsforeningIDrott] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DAF]] | |||
|[https://www.facebook.com/CTHDAF/ CTHDAF] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[dHack]] | |||
|[https://www.facebook.com/dhackchalmers/ dhackchalmers] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Ståthållarämbetet]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DLude|Datas Ludologer]] | |||
|[https://www.facebook.com/DLude.dtek/ DLude.dtek] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Datas Vargbröder]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DBrus|Dbrus]] | |||
|[https://www.facebook.com/Dbrus-968507043263502/ Dbrus-968507043263502] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[DMNollK]] | |||
|[https://www.facebook.com/dmnollk/ dmnollk] | |||
|[https://www.instagram.com/dmnollk/ dmnollk] | |||
|[https://twitter.com/DMNollK DMNollK] | |||
|- | |||
|[[DKock]] | |||
|[https://www.facebook.com/dkockchalmers/ dkockchalmers] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[JämställD]] | |||
|[https://www.facebook.com/jamstalld.datateknik/ jamstalld.datateknik] | |||
|[https://www.instagram.com/jamstalld/ jamstalld] | |||
| | |||
|} | |||
</div> |
Revision as of 23:06, 16 July 2019
En gruppering på sektionen är en sammanslutning av förtroendevalda med ett gemensamt syfte. Vanligtvis är grupperingen en kommitté, eller en arbetsgrupp. Men det finns också grupperingar som inte kategoriserats så som Talhenspresidiet.
Kommitté | |||
---|---|---|---|
Styret | dtekchalmers | datateknologsektionen | datachalmers |
Presidiet | - | | - | ||
DNS | dnschalmers | ||
Talhenspresidiet | Se Styret | ||
DRUST | dtekRust | ||
DAG | DAG.Chalmers | dag.dtek | |
Delta | deltachalmers | deltachalmers | DeltaChalmers |
D6 | D6Chalmers | d6chalmers | D6Chalmers |
DNollK | DNollK | dnollk | DNollK |
D-foto | dfotochalmers | datafoto | datafoto |
D-Lat | |||
DBus | DBusChalmers | ||
D-lirium | DLiriumChalmers | ||
iDrott | DatasIdrottsforeningIDrott | ||
DAF | CTHDAF | ||
dHack | dhackchalmers | ||
Ståthållarämbetet | |||
Datas Ludologer | DLude.dtek | ||
Datas Vargbröder | |||
Dbrus | Dbrus-968507043263502 | ||
DMNollK | dmnollk | dmnollk | DMNollK |
DKock | dkockchalmers | ||
JämställD | jamstalld.datateknik | jamstalld |
Pages in category "Grupperingar"
The following 4 pages are in this category, out of 4 total.